Nyolc alapszabály egy multinacionális cégnél
- Munkád célja, hogy egy ismeretlen tulajdonos, ismeretlen termékét, ismeretlen országokba, ismeretlen embereknek eladjad.
- A külföldi főnökök azért jönnek ide, mert otthon sokkal rosszabbak a nők, vagy mert nem tudtak róla, hogy nálunk is létezik felsőoktatás.
- Hiába van angol neve a munkakörödnek, és hiába dolgozol egy fiatal, dinamikus csapat tagjaként, ha minimálbérért napi 12 órában a kukákat kell ürítened.
- Az internacionalizmus és a multinacionalizmus között csak annyi a különbség, hogy az internacionalizmus alatt lehetett inni a munkahelyen.
- A csapatépítő tréning lényege, hogy akiket napi tíz óra alatt megutálsz, azokról elhidd, hogy a hétvégére sem találhatsz náluk jobb embereket.
- A teljes leépülés ott kezdődik, ha könnyeket csal a szemedbe, amikor meglátod a képed a férfi klotyó melletti büszkeségfalon.
- A kihívás általában olyan feladat, amit a számítógép önállóan nem tud elvégezni, a főnök pedig nem kíváncsi rá.
- Lehetsz lojális a cégedhez, de Kínában (Indiában) akkor is olcsóbb a munkaerő.
— továbbiak saját kútfőből - Ideális munkaerő akkor vagy ha pontosan annyit gondolkodsz, hogy felfogd gondolkodni az egészégre káros tevékenység
- Mindent lehet jobban, másképp, hatékonyabban csinálni, de Te nem azért vagy, hogy ezekre felhívd a figyelmet.
- Kreativitásod kiélésének legjobb módja az, hogy kitalálod miképpen hitesd el másokkal, hogy nélkülözhetetlen tagja vagy a gépezetnek, illetve ezzel párhuzamosan minél kevésbé tűnj ki a tömegből.
|